Esindustest kogutud info põhjal on kasutatud autode müüjad välja toonud trendid, mis aina aktiivsemaks muutuval autode järelturul Eestile iseloomulikud on. Eestlased eelistavad muuhulgas hea lisavarustusega autot uuemale mudeliaastale, suur nõudlus on endiselt maasturite järgi ning aina enam kogub populaarsust internetis broneerimine. 

Võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti ostjate jaoks kasutatud auto puhul üks olulisemaid aspekte varustus, mitte tootmisaasta. On tavapärane, et 2021. aasta mudeli asemel võib ostja valida isegi 2018. aasta mudeli, kui varustuses on näiteks digitaalne spidomeeter, kliimaseade, istmesoojendus, elektriline pagasiluuk jne. Kõige nõutumad on 3-4 aasta vanused autod. 

 

Esindusse lapsevankri ja lemmikloomadega 

 

Ostjad on muutunud ühtlasi väga praktiliseks ja on tulnud automüügi esindustesse lapsevankrite ja lemmikloomadega, et olla kindel, kas auto vastab nende igapäevastele vajadustele ja olla kindel õiges ostuotsuses. Täna eelistavad Eesti autojuhid endiselt liikumiseks maastureid, eelkõige sõidumugavuse ja turvalisuse aspektist. 

 

Inimesed ostavad autosid veebi teel

 

Huvitav on ka trend, kus on suurenenud internetis autode broneerimiste arv. Kui varem käisid inimesed enne ostuotsuse tegemist mitu korda esinduses kohal, siis täna valitakse kasutatud auto juba internetis välja ning kohale tullakse tihti vaid allkirja andmiseks ja auto kätte saamiseks. Moller Auto veebilehel näiteks saab ostja näiteks broneerida korraga ühe kasutatud auto. Broneeringuperioodi jooksul seda autot teistele ei pakuta ning huviline saab endale sobival ajal autoga füüsiliselt tutvuda. 

 

Baltimaade elanikud on nõudlikud ostjad

 

Tihti peetakse eestlasi tagasihoidlikeks, kuid kasutatud autode turg näitab teisiti. Võrreldes teiste Euroopa riikidega on Balti riikide elanike ostujõud madalam, kuid inimesed on parima hinna ja kvaliteedi suhte osas tegelikkuses palju nõudlikumad.

Pigem ollakse valmis ostma vanemat mudeliaastat, andmata järgi kvaliteedis ja tehnilises seisukorras. Moller Auto sõnul saabuvad kõige sagedamini Eesti esindustesse kasutatud autod Saksamaalt, Belgiast ja Rootsist, kuid ka Lätist.

 

Rohkem kui 130-punktine tehniline test

 

Kasutatud auto ostmine on alati seotud riskiga, kus auto tehniline seisukord ei vasta lubatule, mais tähendab ostjale lisaväljaminekut ning palju peavalu. 

Moller Autos läbib iga sõiduk terve rea teste, et tagada kvaliteet ning kliendi rahulolu. Ilma täieliku hooldusajaloota autosid esindustes muuki ei võeta ning selleks, et auto edasimüügiks kvalifitseeruks, teostavad hooldustehnikud põhjaliku 130-punktise tehnilise kontrolli, mis hõlmab mootorit, jõuülekannet, vedrustust, elektroonikat, sisustust ja kere seisukorda.