Eile ilmus Bioneeris arvamuslugu, milles Toomas Trapido kutsub inimesi liituma Elurikkuse erakonnaga. "Elurikkuse Erakonda on vaja sellepärast, et me oleme ainukesed, kellel on teadmised, oskused ja tahe Riigikogus looduse eest päriselt seista," väitis Trapido. Erakond Eestimaa Rohelised juht Züleyxa Izmailova leiab, et väide ei vasta tõele.

"Teadmised, tahe ja oskused on olemas ka erakonnas Eestimaa Rohelised ning juhul, kui Elurikkuse erakond loomata jääb, saavad jõed, rabad, järved, metsad ja nende asukad Riigikogus ikkagi kaitstud," kinnitab Izmailova.

Lisaks teadmistele, tahtele ja oskustele on rohelistel ka tuhatkond head inimest, kes on juba koondunud elukeskkonna hoidmisele. "Meil on noort pulbitsevat energiat ja rammu, ning vanemate tasakaalustavat tarkust ja kogemust. Kuid aega enam pole kellelgi. Peame tegutsema. Veel parem, kui teeme seda koos. Enam pole aega egode upitamiseks ja tülideks, ega tühja tuule tallamiseks," arvab Züleyxa Izmailova.

Roheliste juht teeb ettepaneku üllatada avalikkust positiivselt. Tüüpiliseks saanud killustumise ja vastandumise asemel, milles Eesti loodushoidjaid liigagi tihti süüdistatakse, võiks minna hoopis üheskoos võitlusesse.

"Kujutlege, millise signaali see annaks ja kui palju tulemuslikumalt kõik oma energiat kasutada saaksid. See julgustaks ka kõrvaltvaatajaid oma panust andma. Nagu ka varasemalt oleme öelnud - meie uks ja meeled on avatud. Lähme koos!" esitab Izmailova üleskutse.