Renault’-Nissani liit ja USAs asuva Orlando linna ja munitsipaalettevõtete ühendus (OUC) sõlmisid omavahel lepingu, mille kohaselt hakatakse ühiselt propageerima nullemissiooniga liiklusvahendite kasutamist Orlando piirkonnas. Nissan on koos oma partneri Renault’ga ainus autotootja, kes on otsustanud anda elektrisõidukid seeriatootmisse ja teha need üle maailma laialdaselt kättesaadavaks.

Orlandos hakatakse arendama elektrisõidukite laadimise võrgustikku ning strateegiaid, kuidas soodustada elektrisõidukite laialdasemat kasutamist. 

Lepingupartnerite omavahelises koostöös välja töötatud ühised põhimõtted peaksid muutma laadimise infrastruktuuri kasutuselevõtu ladusamaks. Nissan on andnud nõusoleku varustada nii Orlando linna, selle lähikonda kui ka Floridas asuvat Orange’i maakonda elektrisõidukitega. Orlando linn propageerib keskkonnaprogrammi Green Works Orlando Initiative ühe osana ka elektrisõidukeid.

„Renault’-Nissani liit on võtnud eesmärgiks tõusta nullemissiooniga liiklusvahendite turul ülemaailmseks turuliidriks,” lausus Nissan America president Carlos Tavares. „Nissanil ja Orlando linnal on ühine nägemus – nullemissiooniga liiklusvahendid on kliimamuutuste ja energiasõltumatusega seotud probleemidele praktiliselt ainuvõimalik lahendus. Meil on hea meel tutvustada Orlando elanikele Nissan LEAFi – ainsat seeriatootmisse jõudvat 100% elektrisõidukit, mis ei saasta üldse keskkonda.”

Orlando linnapea Buddy Dyerütles, et antud partnerluslepe on jätkuks Orlando linna püüdlustele muuta transpordisüsteem puhtamaks ja jätkusuutlikumaks. Hiljuti kiideti Orlandos heaks linnalähi- ja kiirrongide süsteemi rahastamine, koostati plaan kesklinna bussiliikluste tõhustamiseks, laiendati kogu linna jalgrattateede võrku ning võeti  linnavalitsuses kasutusele keskkonnasäästlikumad sõidukid.

OUC on teinud jõupingutusi selle nimel, et muuta Kesk-Florida elektrisõidukisõbralikuks piirkonnaks. Hiljuti rajati Orlando kesklinna kaks laadimispunkti, millest üks kasutab päikeseenergiat. OUC on otsustanud osta oma autoparki teenistuskohustuste täitmiseks ja hariduslikel eesmärkidel kuni 10 Nissan LEAFi.

„OUC püüab üle minna kütusesäästlikule tehnoloogiale ning aitab igati kaasa ka vajaliku infrastruktuuri väljaarendamisel,” lausus OUC jätkusuutlike teenuste asepresident Byron Knibbs. „Meil on uhke tunne püsida absoluutsel eesliinil ja võtta osa tervet kogukonda hõlmavast ettevõtmisest.”

Nissan LEAF

Foto: treehugger.com


 Renault’-Nissani liit ja nullemissiooniga sõidukid

Renault’-Nissani liit on alustanud nullemissiooniga sõidukite kasutuselevõttu propageerivate projektidega Kanagawa prefektuuris ja Yokohamas Jaapanis ning samuti Mehhikos, Iisraelis, Taanis, Portugalis, Monacos, Suurbritannias, Prantsusmaal, Šveitsis, Iirimaal, Hiinas ja Hongkongis.

Nissan on valinud nullemissiooniga liiklusvahendite propageerimiseks tervikliku lähenemisviisi, tehes turgude ja infrastruktuuri ettevalmistamise nimel koostööd riikide, omavalitsuste, kommunaalettevõtete ja teiste partneritega.

Nissanil on USAs juba üle kümne lepingupartneri, sealhulgas Tennessee ja Oregoni osariigid, Sonoma maakond, San Diego ja San Francisco Californias, Phoenix ja Tucson Arizonas, Washington D.C., Seattle, Progress Energy (Raleigh, N.C.) ja Reliant Energy (Houston). Nissan teeb koostööd ka ettevõttega AeroVironment, et tarnida ja paigaldada kodudesse laadimispunkte.

Viieukselist 100% elektri jõul sõitvat Nissan LEAFi pakutakse nii eratarbijatele kui ka autoparki pidavatele ettevõtetele. Mudel jõuab USA, Jaapani ja Euroopa turule 2010. aasta lõpul.

Nissan LEAFi nn nullemissiooni ringsõiduga, mis läbib 24 linna ning jõudis Orlandosse, demonstreerib Nissan elektrisõidukite ja akude tehnoloogiat ning tutvustab ettevõtte eesmärke nullemissiooniga transpordivahendite vallas.

Nissani 2010. aasta rohelises programmis on seatud eesmärgiks keskkonna olukorra parandamine. Prioriteetideks on CO2 heitkoguste vähendamine, teiste saasteainete emissiooni vähendamine ning taaskasutuse tõhustamine. Lisateavet Nissan LEAFi ja nullemissiooniga liiklusvahendite kohta leiate veebilehelt www.nissanusa.com/leaf-electric-car.