Keskkonnasäästlikke transpordilahendusi pakkuv ettevõte Greentomatocars ja Renault-Nissani Liit (Renault-Nissan Alliance) sõlmisid hiljuti koostöökokkuleppe elektril töötavate rendiautode võrgu rajamiseks. Heitegaasivaba transpordi partnerluse (Partnership for Zero-Emission-Mobility) eemärk on tuua keskkonnasõbralik elektritransport ülemaailmsele turule.

Sõlmitud lepingu raames uuritakse, kuidas soodustada elektrisõidukite kasutamist ja aidata kaasa autode laadimisvõrgustiku rajamisele Londonis. Samuti kinnitati lepinguga tarnetingimused, mille kohaselt Renault-Nissani Liit tarnib Greentomatocarsile elektrisõidukeid.

Londonis asuv firma Greentomatocars on loodussõbralik taksofirma, mis kasutab kõige ökoloogilisemaid turulolevaid autosid. Praegu on firmal kasutuses hübriidautod.

„Madala süsihappegaasi heitmekogusega linnatranspordis on hübriidautod praegu kõige parem lahendus, ent niipea, kui tuleb välja tõsiseltvõetav heitegaasivaba alternatiiv, on meie eesmärk hakata neid esimesena kasutama. Näib, et liidu elektrisõidukite programm vastab kõigile nõudmistele,“ ütles Greentomatocarsi direktor Jonny Goldstone.

„Me jagame Greentomatocarsi pühendumust keskkonnakaitsele. Ootame rõõmuga meie koostööd, et propageerida puhtaid sõidukeid ja luua Londonis tingimused saastevaba transpordi jaoks," ütles Nissani vanemasepresident Andrew Palmer.

Renault’ ja Nissani Liidu eesmärk on olla liider heitegaasivaba transpordi alal ning liit on juba alustanud vastavat tegevust Iisraelis, Taanis, Portugalis, Monacos, USAs Tennessee ja Oregoni osariigis, Põhja-California osariigi Sonoma maakonnas ning Jaapanis Kanagawa prefektuuris ja Yokohama linnas.

Liidu partnerid on ka Prantsuse kommunaalettevõte EDF ja Šveitsi energiafirma Energie Ouest Suisse (EOS).

Renault ja Nissani liit

1999. aastal asutatud Renault’ ja Nissani Liit müüs 2008. aastal 6 090 304 autot. Liidu eesmärk on olla kvaliteedi, tehnoloogia ja kasumlikkuse osas maailma kolme suurema autotootja hulgas.

Greentomatocars

2006. aastal asutatud firma Greentomatocars pakub keskkonnasõbralikke taksoteenuseid Londonis, mujal Suurbritannias ning Austraalias Sydneys. Firma, mille autopark koosneb kõige keskkonnasõbralikematest saadaolevatest sõidukitest ja mis toetab keskkonnaprojekte, on võitnud valdkonna juhtimise eest energiasäästuagentuuri Energy Saving Trust auhinna.