Monaco Vürstiriik ja Renault’-Nissani Liit sõlmisid hiljuti kokkuleppe, mille kohaselt varustatakse vürstiriik alates 2011. aastast heitgaasivabade sõidukitega. Koostöökava raames võetakse kasutusele Renault’-Nissani Liidu pakutavad elektriautod ning järgmise kahe aasta jooksul on kavas finantseerida kogu vürstiriigis ulatusliku laadimisvõrgustiku loomist.

Monaco on teine Euroopa riik Portugali järel, kes on Renault’-Nissani Liiduga sõlminud heitgaasivaba transpordi kava rakendamiseks lõppkokkuleppe.

Kava näeb ette, et 2011. aastaks laiendatakse olemasolevat laadimisvõrgustikku 176 jaamalt 300ni, lisaks sellele luuakse kolm kiirlaadimisjaama. Monaco pakub elektriautode ostjaile jätkuvalt ka mitmesuguseid soodustusi.

Lisaks sellele näeb Monaco valitsus ette, et juba 2011. aastast peavad heitgaasivabad sõidukid moodustama 50% riigi soetatavatest sõidukitest.

„Ma usun, et praegune ülemaailmne kriis võiks olla hea võimalus sellistele uuenduslikele autotootjatele nagu Renault ja Nissan,” märkis Monaco prints Albert II. „Selle võimalusega peavad aga kaasnema edumeelsed lahendused parema tuleviku nimel,” sõnas prints Albert II.

„Renault ja Nissan on ühed esimesed autotootjad, kes pakuvad võimalust teha käegakatsutavaid edusamme ja seda juba nüüd. Ma soovin, et nad saaksid kõikvõimalikku abi oma projekti edasiarendamiseks,” lisas prints Albert II.

Renault’-Nissani Liit toob elektriautod Monaco turule 2011. aastal. Selle tulemusel saab Monacost üks esimesi riike, mida liit hakkab elektriautodega varustama. 2012. aastal hakkavad Nissan ja Renault elektriautosid müüma kõikjal maailmas.

Allikas: http://www.nissaneurope-newsbureau.com/