Antud rebane videos on suurtes krampides ja piinades just mürgistuse tõttu. Linnas kasutatakse mürke näriliste hävitamiseks, mis on julm viis igale loomale suremiseks - seda ilmestab kindlasti ka postitusele lisatud video. Tihti ei mõjuta mürk ainult seda sihtgruppi keda sooviti mürgitada, väga tõenäoliselt sõi see rebane närilistele mõeldud mürki või sõi mõne mürgitatud närilise.

 Meieni on jõudnud korduvalt mürgitatud siile, kakkusi, hiireviusi, vareseid, hakke, rebaseid... Näriliste vastu kasutatav mürk jõuab tihti loomadeni, kes toituvad närilistest või raibetest. Samuti on näriliste mürk äärmiselt ohtlik lemmikloomadele.

Eile teatati meile kahtlaselt käituvast rebasest Tartus, kes arvatavasti on autolt löögi saanud. Airiin Hango tõttas kohale, kuid selleks hetkeks oli rebane juba kadunud ning leida teda ei õnnestunud. Täna helistas teine teavitaja, et samas kandis on imelkult käituv rebane, mille peale Airiin kihutas kohe kohale ning sai kahva abiga rebase puuri.

Rebane oli apaatne ja oli selge, et loomal pole kõik korras. Üsna pea hakkas loom krambitama ning vaade oli täpselt selline nagu videos näha on. Saime aru, et pigem on tegemist mürgitusega ning tegutseda on vaja kohe. Kahjuks polnud ühelgi kliinikul võimalust täna rebast aidata, kuid appi tõttas Tähtvere Jahiselts, kes rebase piinad lõpetas. Kerget käppa sulle, kallis rebane!

Seega kallis inimene - palun mõtle hoolikalt kas sul on ikka vaja mürki kasutada ning millised võivad olla sinu teo tagajärjed!

Häiriva sisuga video rebase kannatustest.