1,2 tonni vanametalli taaskasutusse suunanud Muuga elanik Heino Seermann võitis Kuusakoski loosikampaaniaga uhiuue Nissan Qashqai, täna sai ta uue auto võtmed kätte.

Autoloosis osalesid kõik Kuusakoski kliendid, kes tõid aprillist kuni jaanipäevani vähemalt 100 kg vanametalli taaskasutusse. Auto võitnud Heino Seermanni (55) sõnul koristas ta oma majaümbruse 1,2 tonnist vanast plekist. “Uus auto läks väga asja ette, kuna mõned nädalad tagasi jooksis vanale masinale metsloom ette,” lausus võitja.

Kuusakoski juhatuse esimehe Kuldar Suitsu kinnitusel loosis ettevõte uue auto välja selleks, et motiveerida inimesi kuskil aianurgas seisvast vanast metallikolast vabanema. “See idee võeti hästi vastu, sest veidi vähem kui kolme kuuga tõid enam kui 13 000 inimest meile 15 137 tonni vanametalli,” rääkis Suits. “Suuname selle aukartust äratava koguse, mis ümbersulatamise järel läheb metallitööstustele toormaterjaliks, taaskasutusse. Tänan kõiki keskkonnateadlikke inimesi, kes aitasid nii oma lähiümbrust kui ka Eestimaa loodust tervikuna puhtamaks muuta.”

19 300 eurot maksva kampaania auhinna hankis Nissani müügikeskus Fakto Auto. “Uus linnamaastur Nissan Qashqai on väga turvaline valik. Auto on varustatud muuhulgas  kaasaegse stopp/start-süsteemiga, aktiivse sõidukontrolli süsteemiga, nõlvaltstardi abi- ja  automaatse seisupiduriga,” selgitas Fakto Auto AS juhatuse liige Leino Luik. “Auto on igati keskkonnasäästlik, vastates Euroopa Liidu uusimale Euro 6 heitmenormile.”

AS Kuusakoski on Eesti suurim ringlussevõtuteenuste pakkuja, kes suunab taaskasutusse umbes poole Eesti vanametallist. Lisaks metallile võtab Kuusakoski vastu ka rehve, vanu elektri- ja elektroonikaseadmeid ning akusid ja teisi ohtlikke jäätmeid. AS Kuusakoski hoiab töös 11 teeninduspunkti üle Eesti. Ettevõte kuulub Põhja-Euroopa juhtivale tööstuslikule taaskasutusfirmale ning vanametalli töötlejale ja tarnijale, Kuusakoski Oy-le, kel täitus aastal 2014 100. tegevusaasta. Kuusakoskil on üle maailma rohkem kui 100 tegevuskohta, millest 20 asub Soomes. Lisaks Soomele tegutseb Kuusakoski Venemaal, Eestis, Rootsis, Taanis, Inglismaal, USA-s, Hiinas ja Taiwanis.