Rahvusvaheline lifti- ja liugtrepitootja Schindler ning autotootja Renault allkirjastasid Genfi autonäitusel heitgaasivaba liikluse edendamist käsitleva ühiste  kavatsuste leppe. 

Mõlemad ettevõtted koostöö sai alguse 2002. aastal, mil Schindler valis Renault’ oma sõidukite tarnijaks. Schindleri autopark koosneb ligi 16 000 sõidukist, mida kasutavad põhiliselt firma tehnikud, kes hooldavad ettevõtte toodetud lifte ja liugtreppe üle maailma.

Sõlmitud leppes, mille allkirjastasid Schindleri liftide ja liugtreppide osakonna president Jürgen Tinggren ning Renault S.A.S.-i tootmisdirektor Patrick Pélata, väljendab Schindler huvi osta või liisida Renault’ tootevalikusse lisanduvaid elektrisõidukeid.

„Schindler püüab oma toodete ja teenuste energiatõhusust ja keskkonnahoidlikkust pidevalt parandada,” ütles Jürgen Tinggren. „Ettevõtte sõidukipargi suuruse juures on meil CO₂ heitmekoguse vähendamiseks väga palju võimalusi ja me ootame koostööst Renault’ga sellele tuge.”

Patrick Pélata märkis ajakirjanikele esinedes: „Meil on väga hea meel näha Schindlerit oma elektrisõidukite programmi partnerina. See koostöö tõendab, et säästev liiklus huvitab ka autotööstusest kaugel olevaid ettevõtteid.”

Renault’ ja Schindleri partnerlus on midagi enamat kui vaid ühe tootja ja kliendi suhe. Schindler osaleb katserühmas, mis hakkab selle aasta lõpul proovima Renault’ esimesi elektrisõidukeid. See aitab Renault’l paremini mõista elektriautode tulevasi kasutustingimusi ja täpsustada sõidukipargi omanikele suunatud pakkumisi.